Welcome to our forums! Log in or Sign up to be able to participate!

Τι σημαίνει το nickname σας

Discussion in 'Εκτός Θέματος' started by 0raid, Feb 4, 2013.

1. 0raid

0raid Retro Enthusiast

τι σημαίνει το nickname σας και για ποιο λόγο το διαλέξατε?

ας κάνω την αρχή , εμενα ουσιαστικά είναι το όνομα τις εταιρίας μου :)

RAID 0 (block-level striping without parity or mirroring) has no (or zero) redundancy. It provides improved performance and additional storage but no fault tolerance. Hence simple stripe sets are normally referred to as RAID 0. Any drive failure destroys the array, and the likelihood of failure increases with more drives in the array.

2. dR_wH0

dR_wH0 Solder Noob Staff Member

Καλά με τα RAID λόγω της δουλειάς μου τα τελευταία 5 χρόνια έχω γίνει...εξπέρ μιλάμε! Fake raids, software raids, hardware raids...άστα να πάνε!!

Στο διαταύτα τώρα, το Nickname μου είναι προς τιμήν του τηλεοπτικού ήρωα Δόκτωρ Χου και για να γίνω και πιο συγκεκριμένος, του Τομ Μπεϊκερ (4ος στην σειρά γιατρός). Μεγάλωσα μαζί του στην ΕΡΤ-2... :)

Το πρωτο-υιοθέτησα όταν ξεκίνησα για 1η φορά να παίζω ον-λαϊν στο Return To Castle Wolfenstein (τότε βάζαμε και την χώρα προέλευσης πίσω απτο nickname) σαν dR_wH0 {GR}. Απο τότε και μετά, πάντα όλοι με φωνάζουν Δόκτωρα.

Cheers,

3. nkary

nkary Too Retro to post!

το δικό μου είναι απλά τα αρχικά του ονόματος μου από το Nikos Karypidis. Τίποτα εξωτικό :cool:

4. Anonymous

Anonymous Guest

5. marag

marag Retro Starter

6. Anonymous

Anonymous Guest

Εγώ έχω καλλιτεχνική φύση κύριος , εδώ στα βουνά έτσι είμαστε.... δεν πήραμε το επίθετο, κόψαμε το μισό και αυτό ήταν! :lol: :lol: :lol: :lol:

7. nkary

nkary Too Retro to post!

ίσα πέρα ρεεεεεεεεεεε :lol:

8. 0raid

0raid Retro Enthusiast

είχατε δεν είχατε το γ****** το θέμα....καθίστε καλά γιατί θα βάλω την μάσκα και θα σβήσω post :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

9. dR_wH0

Συγκρατιέμαι να μην σχολιάσω το βατραχάκι! Συγκρατιεμαι!!!! Θα σεβαστώ το thread και δεν θα πω τπτ.!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

10. nicked

nicked Administrator Staff Member

keropi ήσουν πρίγκηπας και έγινες βάτραχος ή το ανάποδο?! Αν θέλεις ο nkary θα σου σκάσει ένα φιλάκι στο μέτωπο να δούμε σε τι θα μεταμορφωθείς! :lol: :lol: :D

11. Anonymous

Anonymous Guest

την ιστορία δεν την ξέρω μάγκες, βλέπω έχετε εντρυφύσει :lol: :lol: :lol: :lol:
    ύποπτον... άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη; :lol: :lol: :lol: :lol:

12. dR_wH0

:lol: :lol: :lol: :lol:

NiCkeD παιδί μου το έχεις μάθει απέξω το παραμύθι βλέπω! :mrgreen: :mrgreen:

13. nicked

nicked Administrator Staff Member

Εννοείται! Μεταμορφώθηκα μετά απο φιλί της Lara Croft! Δεύτερη με φίλησε η Elvira!

:lol: :lol:

14. santus

santus Retro Starter

Ας επιστρέψουμε στο θέμα λοιπόν...

Santus ήταν το Nickname που χρησιμοποίησα στο πρώτο CRPG (1997) και από τότε απλά έμεινε. Ως φανατικός των Paladin & Cleric class έψαξα να βρω κάτι που θα παραπέμπει στην λέξη Saint μιας και τα συγκεκριμένα class είναι "Σωτήρια" για τους υπόλοιπους λόγω του healing που παρέχουν. Παράλληλα δένει και με το Σωτήρης που είναι το πραγματικό μου όνομα! Ένα όνομα που μέχρι τότε (να ναι καλά ο παλιός Ελληνικός κινηματογράφος), συνδεόταν μόνο με τον μάγκα μπουζουξή και τον μπακάλη της γειτονιάς!

Κάποια χρόνια αργότερα απέκτησα και επίθετο! Η αγάπη μου για το Dungeons & Dragons και συγκεκριμένα για τον ήρωα της Dragonlance, Sturm Brightblade, με οδήγησε στο να παίξω ρόλο του infamous ξαδέρφου του μεγάλου ήρωα, Santus Brightblade.

Τέλος, ως ένα απροσδόκητο θετικό του Nick μου, αποτελεί το γεγονός πως έχει πάψει να με πειράζει, αν κάποιος μειωτικά και για απροσδιόριστο λόγο, αποφασίσει να με αποκαλέσει "τσίρκο"! http://www.santuscircus.co.uk/ Είναι γεγονός, τί να κάνω;

Την απεικόνιση του Santus Brightblade μπορείτε να την βρείτε όπως την φαντασιώθηκα και δημιούργησα στο background του site μου: http://www.brightblade.eu/

15. dR_wH0

Λολ αυτο για το τσίρκο Santus δεν το ήξερα χαχαχαχαχααχχα!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

16. nkary

nkary Too Retro to post!

@santus
    Καλωσήρθες φίλε. Έχει μεγάλο στόρι το nickname σου :eek:

@nicked
    Λες λες για το nickname σου δε μας λες :cool:

17. santus

santus Retro Starter

@dR_wHO Δεν ήθελα να σου το πω πριν γίνουμε κουμπάροι μήπως και άλλαζες γνώμη...
    Τώρα είναι αργά! :lol:

18. metalcandyman

metalcandyman Retro Enthusiast

Το Nickname Μου ειναι συνδιασμος δυο πραγματων του Metal απο το Heavy Metal που ακουω καθε μερα σε σπιτι η μαγαζι και το candyman λογο του οτι ειμαι ζαχαροπλατης στο επαγγελμα οποτε ειμαι ο μεταλικος ζαχαροπλαστης:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

geoanas likes this.

Share This Page