Welcome to our forums! Log in or Sign up to be able to participate!

Ξένες τηλεοπτικές σειρές που αγαπήσαμε!

Discussion in 'Σινεμά-TV' started by nicked, Oct 9, 2012.

1. nicked

nicked Administrator Staff Member

Όσοι λένε πως οι τηλεοπτικές σειρές είναι κόλλημα, έχουν δίκιο! Έχω κολλήσει ουκ ολίγες φορές! Παλιότερα τις σνόμπαρα και ιδίως τα Friends! Μέχρι που είδα ένα επεισόδιο...έβλεπα ολόκληρα dvd την ημέρα!

Αγαπημένες σειρές λοιπόν μέχρι στιγμής:

1.Friends (εξαιρετικό sitcom, η χημεία μεταξύ των ηθοποιών νομίζω οφείλεται για την τεράστια επιτυχία του)

2.Prison Break - Αν εξαιρέσω την μεγάλη κοιλιά που έκανε στην 3η season ήταν έξυπνο και με πολλές ανατροπές

3.Game Of Thrones - Υπερπαραγωγή. Must για όσους αρέσουν τα μεσαιωνικά σκηνικά!

4.Spartacus - Ξύλο,sex,αίμα και πάλι ξύλο! Θέλετε κάτι άλλο? Α! Παίζει και η Lucy Lawless (η Xena ντε!)

5. Walking Dead - Είναι κάτι παραπάνω απο μια σειρά με ζόμπι. Βασισμένη στο εξαιρετικό comic, σε καθηλώνει απο το πρώτο επεισόδιο.

Attached Files:

2. 0raid

0raid Retro Enthusiast

KNIGHT RIDER

21 JUMP STREET

MACGYVER

TWILIGHT ZONE

FRIENDS

και από καινούργιες σειρές:

SUPERNATURAL

TWO AND THE HALF MEN

και για εμενα μια από τις καλύτερες σειρές τον τελευταίον χρόνων

TRUE BLOOD

3. nicked

Μόνο ο Macgyver θα μπορούσε να φτιάξει ένα PS3 με ένα C64! :lol:

Ωραίες επιλογές 0raid! Το True Blood έχει ήδη μπει στην "to watch" λίστα!

4. mantelaki

mantelaki Retro Starter

HOW I MET YOUR MOTHER
    Μια από τις καλύτερες κωμωδίες των τελευταίων χρόνων, με έναν Barney Stinson, να υποδύεται την εξελιγμένη και τραβηγμένη version του αγαπημένου μας Joey Tribbiani!

SIX FEET UNDER
    Μια χαρακτηροκεντρική σειρά που εμβαθύνει στις ανθρώπινες σχέσεις όσο καμία άλλη (προσωπική γνώμη). Από τις πολύ αγαπημένες μου!

HOMELAND
    Μια καινούργια αστυνομική σειρά, είναι μόλις στην δεύτερη season.

DAMAGES
    Να πω την καθαρή μου αλήθεια από το mega την είχα τσεκάρει τη σειρά, αλλά πραγματικά η Glenn Close είναι καταπληκτική

AMERICAN HORROR STORY
    Μια σειρά που ξεκίνησα πρόσφατα, πατάει σε δύσκολα μονοπάτια, αυτά των horror fims, αλλά θεωρώ με επιτυχία.

NEW GIRL
    Κωμωδία, μην σας ξεγελάει ο τίτλος δεν είναι κοριτσίστικη σειρά! Η Zooey Deschanel σου παίρνει τα μυαλά!

Attached Files:

sly*m likes this.
  5. nicked

Το American Horror Story είναι ενδιαφέρον!

Το How I Met θα γίνει σιγά σιγά κλασικό!

6. mantelaki

mantelaki Retro Starter

το how i met ειναι ηδη στην 8η season, σε λίγο θα θεωρείται και ρετρο! :D

7. nkary

nkary Too Retro to post!

24

Babylon 5

Battlestar Galactica

Doctor Who

Falling Skies

Fringe

Game Of Thrones

Homeland

Lost

seaQuest DSV

Stargate Atlantis

Star Trek: The Next Generation

Supernatural

The Walking Dead

X-Files

Attached Files:

8. metalcandyman

metalcandyman Retro Addict

Oτι και να γραψω για της ξενες σειρες απλα θα ειναι παρα μα παρα πολυ λιγο τα περιπου 40TB σε εξωτερικους και εσωτερικους σκληρους δισκους με σειρες και τα περιπου 500dvd που εχω επισης με σειρες φτανουν για να δειξουν την τρελα μου.Θα επανελθω καποια στιγμη με περισσοτερες λεπτομερειες.

dR_wH0 and geoanas like this.
  9. dR_wH0

dR_wH0 Solder Noob Staff Member

Και εγώ είμαι καμμένος με τις σειρές χρόνια τώρα. Βέβαια πλέον δεν "στοκάρω", αλλά εδω και 3 χρόνια περίπου έστησα ενα πλήρως αυτοματοποιημένο σύστημα για τις σειρές πάνω σε Raspberry.

Παρακολουθεί τις σειρές που θέλω, κατεβάζει τα επεισόδια όταν παιχτούν και είναι κ ταυτόχρονα και το mediacenter μου. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι πολλές φορές δεν προλαβαίνω να τις βλέπω όλες χαχα!

geoanas and supacoopa like this.
  10. cutlaroc

cutlaroc Retro Addict

Ωχ, ωχ ξεθάψατε θέμα που πονάει μιας και είμαι και γω ένας από τους σειροκαμένους εδώ και πολλά χρόνια...
    Κάποτε τα έγραφα σε dvds , μετά πέρασα σε σκληρούς , τώρα πλέον σβήνω αβέρτα γιατί συνειδητοποίησα οτι τις πιο πολλές δε πρόκειται να τις ξαναδώ... Έχω κρατήσει μερικές βέβαια που υπάρχει περίπτωση επανάληψης σε κάποια φάση αλλά όσο περνάει ο χρόνος συνειδητοποιώ οτι πάντα θα βγαίνουν καινούριες που θα τραβήξουν το ενδιαφέρον μου και θα προτιμήσω να τις δοκιμάσω παρά να ξαναδώ κάτι παλιό.
    Το μόνο που έχω δει 2η φορά μέχρι στιγμής είναι η πρώτη σεζόν του 24 που παραμένει η Νο1 αγαπημένη μου σειρά... :)

11. metalcandyman

Εσυ ρε φιλος το εχεις κανει επιστημονικη φαντασια το ολο θεμα με το να παρακολουθει της σειρες που σε ενδιαφερουν να κατεβαζει αυτες που θες κλπ μιλαμε αμα μπορουσε να παραγγελνει και πιτογυρα οι πιτσες πραγματικα θα ηταν το απολυτο:rofl::rofl::rofl::rofl:Φοβερη φαση πραγματικα.Δυστηχως εγω δεν εχω τετοιες ευκολιες ισα ισα σπανε τα νευρα μου να βλεπω συνεχως αν παιχτηκε νεο επεισοδιο απο της σειρες που παρακολουθω οι οποιες πραγματικα ειναι παρα πολλες.

@cutlaroc Eγω φιλε εχω μεγαλη φοβια με αυτο το θεμα και αυτο που φοβαμαι πιο πολυ και εχω τοσους σκληρους και γραμμενα dvd ειναι μην χαθουν τα μερη που βρηκα της σειρες και δεν μπορω να της ξαναβρω και φυσικα μιλαω παντα με ελληνικους υποτιτλους αλλα εχω και σειρες που ευχτυχως υπαρχουν αγγλικοι υποτιτλοι γιατι σειρα χωρις καν αγγλικο υποτιτλο δεν υπαρχει περιπτωση να την παρακολουθησω.Για παραδειγμα ειμαι μεγαλος οπαδος της Agatha Christie και των βιβλιων της αλλα και των σειρων που γιαυτες μιλαμε τωρα.Υπαρχει μια σειρα του 1984 που ονομαζεται Miss Marple με ηρωα τον γνωστο αυτο χαρακτηρα της Agatha Christie ε η σειρα αυτη δεν υπαρχει πουθενα με ελληνικους υποτιτλους μπορεσα ομως και βρηκα αγγλικους υποτιτλους και ειμαι τζαμι.Γενικα δεν σβηνω τιτοτα και μπορει τα ευρω να μην περισευουν τη σημερον ημερα αλλα λεφτα για νεο εξωτερικο σκληρο θα κοψω τον λαιμο μου να βρω αν χρειαστει χαχαχαχαχαχαχαχ:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

cutlaroc and geoanas like this.
  12. dR_wH0

Χα χα! Πραγματικά το μόνο που δεν κάνει ειναι παραγγελία σουβλάκια!!!!

Η σειρά που λές υπάρχει στο Usenet (απο εκεί κατεβάζω εγώ) σε BluRay Rip 720 κ 1080! 2 Seasons βλέπω, μου έδωσες πράμα να δώ! Την είχα ξεχάσει τελείως αυτήν την σειρά!

cutlaroc likes this.
  13. geoanas

geoanas Commodore Vampire Staff Member

Σωστός δόκτωρ,αλλά χρόνος...που είναι ο χρόνος,οεο...αχ!

cutlaroc and dR_wH0 like this.
  14. dR_wH0

Γιώργο για μένα η τηλεόραση (σειρές μόνο, για να μην παρεξηγούμαι) είναι σαν ψυχοθεραπεία και χαλάρωση. Αράζω στον καναπέ, βουτάω μια κουβέρτα (παλιά έπαιρνα και πατατακια,σοκολατες, κτλ) και βλέπω μέχρι να με πάρει ο ύπνος. Άλλες φορές θα δώ 2-3 ώρες άλλες 10 λεπτά..οτι κάτσει!!!

geoanas and cutlaroc like this.
  15. cutlaroc

cutlaroc Retro Addict

Καλά και γω έχω κρατήσει μερικές εννοείται και με υπότιτλους αλλά κάτι άλλες έχουν φάει τρέλο σουτίδι αφου τις είδα... Ήμουν και γω σαν εσένα τις κρατούσα όλες μέχρι που μια μέρα δε πήγαινε άλλο δεν είχα που να τις βάλω, και δεν είχα λεφτά για σκληρό οπότε επιχείρησα το πρώτο μου Shift+Delete.
    Δε μπορείς να φανταστείς πόσο ωραία ένιωσα... Και το καλό ήταν οτι δε μου λειπε καθόλου... Έκτοτε το Shift+Delete πάει σύννεφο!!! :lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl:

geoanas likes this.
  16. dR_wH0

Αυτές είναι όσες παρακολουθώ αυτό το καιρό. Δεν κρατάω επεισόδια που έχω δεί, τουλάχιστον μέχρι να τελειώσει η εκάστοτε σαιζόν.

1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png

cutlaroc and geoanas like this.
  17. geoanas

geoanas Commodore Vampire Staff Member

Έτσι! ...κι εμένα ο Νίκος @Badge μου είχε κάνει ένα πολύ όμορφο και περιποιημένο setup σε raspberry ,δώρο που με είχε βολέψει πολύ.

18. metalcandyman

Aυτη την εκδοση εχω και γω σε 720p φυσικα για να γλυτωσω οσο το δυνατων περισσοτερο χωρο.Στην ουσια η σειρα ειναι 3 κυκλοι απο 4 επεισοδια ο καθε κυκλος αλλα αυτο μη σε νοιαζει γιατι και 2 να γραφουν το ιδιο πραγμα ειναι.Το θεμα ειναι να υπαρχουν και τα 12 επεισοδια που πολλα απο αυτα ειναι απο 1 εως και 3 μερη 50 λεπτα το καθενα.Δηλαδη στην ουσια λεμε 12 επεισοδια αλλα καλητερα ειναι να λεμε 12 ιστοριες γιατι επεισοδια ειναι παραπανω.Απο της σειρες που ποσταρες σχεδον ολες της παρακολουθω και εγω απλα καποιες απο αυτες εχουν τελειωσει εδω και καιρο οπως η σειρα 13 reasons why ασχετα αν μεσα στο 2018 θα αρχισει και δευτερος κυκλος.Παντως επειδη πανω κατω οπως βλεπω τα ιδια γουστα εχουμε κατεβασε και δες και της παρακατω σειρες καποια στιγμη αν δεν της εχεις δει φυσικα:Absentia,Τhe Librarians,Father Brown,Le mante,Glace/the frozen dead,Dark,Riverdale,Channel Zero,Lore,Freakish,Mr.Mercedes,Bloodline,springfloden/spring tide,Midnight Texas,ice,The sinner,Zoo,The strain,Twin peaks (την συνεχεια του δηλαδη),Blood drive,preacher,The mist,Castlevania(animation),American Gods,The Ranch.Oλες αυτες ειναι νεες σειρες 1απο 2015 εως 2017 και ολες ειναι ολα τα λεφτα αν υπαρχουν καποιες απο αυτες που δεν της εχεις δει καντο οπωσδηποτε καποια στιγμη.

@cutlaroc ωωωωωωωωωωωωωωωωωω τι τολμησες να ξεστομισεις τον απαγορευμενο συνδιασμο S+D εδω εγω βαζω μονο τα αρχικα γιατι δεν τολμαω να γραψω της λεξεις οχι και να το κανω κιολας.Πιπερι στο στομα φιλαρακι:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

cutlaroc, geoanas and dR_wH0 like this.
  19. dR_wH0

Απο όσες πόσταρες παρακολοθούσα μόνο τις : Blood drive, The Librarians, Channel Zero, Bloodline (επικό πραγματικά), The Strain, The Preacher k το American Gods!

Όντως έχουμε τα ίδια γούστα! Μέσα σε αυτά που πόσταρα εννοείται οτι είναι και μερικά του μικρού μου ή της γυναίκας χα χα!!!

20. metalcandyman

Mαγκες για οποιους δεν το πηραν χαμπαρι εχει ξεκινησει (εχουν παιχτει 2 επεισοδια μεχρι τωρα) ο 11ος κυκλος των X-Files και προσωπικα εγω εχω ενθουσιαστη με αυτα που βλεπω.Δεν ξερω αν ειναι που ειμαι κολημενος οσο δεν παει μαυτη την σειρα αλλα πραγματικα μαρεσει παρα πολυ αυτο που βλεπω μεχρι τωρα.

Share This Page