Όταν τα δώρα σου έρχονται "κουτί"...

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,768
Όταν η γυναίκα σου κάνει δώρο ένα από τα καλύτερα gaming sets της αγοράς (Logitech G Pro εν προκειμένω) τότε δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:

1) σε καταλαβαίνει τόσο πολύ και θέλει να έχεις τα καλύτερα για το χόμπι σου
2) το προηγούμενο πληκτρολόγιο της είχε σπάσει τα νεύρα με το "κλικι-κλικι" και ευγενικά , διακριτικά και άμεσα αναζητά την ησυχία της!

Στην περίπτωσή μου όμως μάλλον συμβαίνουν και τα δύο! Αλλά όπως και να' χει, πλέον αναβαθμίστηκα!

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,953
Πσσσ! Πανέμορφο είναι το keyboard και με το καλύτερο χρώμα για φωτισμό στα πλήκτρα!!!

Συγχαρητήρια στην σύζυγο για την επιλογή του δώρου που σου έκανε!

Θα προσθέσω και ένα ακόμα τρίτο λόγο για το δώρο της..

3) Σε αγαπάει πάρα πολύ! :)

Να ήσαστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!

Last edited:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,868
Συγχαρητήρια στην σύζυγο για το εκλεκτό της γούστο και σε σένα που θα το αξιοποιήσεις με ατέλειωτες ώρες "πτήσης"! Πανέμορφο είναι το άτιμο... :)

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,768
Συγχαρητήρια.
9/10 λόγω απουσίας numeric :rofl:
Ευχαριστώ!
Και όμως, η απουσία αριθμητικού ήταν από τα ζητούμενα! Στις φώτο δεν φαίνεται το πόσο περιορισμένος χώρος υπάρχει...

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,331
Πανέμορφο φαίνεται, με γεια Δημήτρη!

Προσωπικά πάντως, από την ώρα που (ξανα)ανακάλυψα το κλίκι-κλίκι, δεν μπορώ να κάνω χωρίς! :D

Αυτό όμως που πραγματικά με εντυπωσίασε είναι η βάση για την οθόνη με το ενσωματωμένο USB hub. Αν είναι και τροφοδοτούμενο είναι απλά... must. Πολύ έξυπνη λύση! :thumbup:

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,768
Πανέμορφο φαίνεται, με γεια Δημήτρη!

Προσωπικά πάντως, από την ώρα που (ξανα)ανακάλυψα το κλίκι-κλίκι, δεν μπορώ να κάνω χωρίς! :D

Αυτό όμως που πραγματικά με εντυπωσίασε είναι η βάση για την οθόνη με το ενσωματωμένο USB hub. Αν είναι και τροφοδοτούμενο είναι απλά... must. Πολύ έξυπνη λύση!
Κοίτα, δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς...
Ενώ έχει μικροδιακοπτες και το αντιλαμβάνεσαι στην ποιότητα κατά την πληκτρολόγηση, δεν ακούγεται τίποτα απολύτως!
Έχω δοκιμάσει κάποια της Razer και, αν και έχουν εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, δεν πλησιάζουν καν αυτή την αίσθηση ούτε στην έκδοση stealth! Θα έλεγα ότι πλησιάζει (αν δεν είναι ίδια) την άψογη αίσθηση των DasKeyboard που πήραμε εδώ και καιρό στη δουλειά (στα ώπα ώπα τους έχω...) και νομίζω δικαίως η σειρά G Pro της Logitech ακούει τόσο καλά λόγια.

Τη βάση από κάποιο σκρουτζομάγαζο την είχα πάρει, μη φανταστείς. Αλλά είναι καλή ποιότητα κατασκευής και μου προσφέρει ακριβώς όσο χώρο χρειάζομαι κάτω από το tv/monitor για τα ρετρομηχανήματα. Φαίνεται καλυμμένος ο C64.
Όχι, δεν είναι powered, αλλά δεν με νοιάζει ιδιαίτερα γιατί είναι μόνο usb2 και το χρησιμοποιώ για ποντίκια, media readers, USB στικάκια κλπ...
Είναι μια βολική λύση...

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,417
Δεν είναι και motospeed...αλλά καλό είναι! :p
Αααααα, πολύ ωραία γωνία έχεις φτιάξει!
Ώστε εκεί είναι το κέντρο επιχειρήσεων σου!

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,768
Δεν είναι και motospeed...αλλά καλό είναι!
Αααααα, πολύ ωραία γωνία έχεις φτιάξει!
Ώστε εκεί είναι το κέντρο επιχειρήσεων σου!
Άσε... Γωνία στην κυριολεξία! Δυστυχώς, δεν είχα προβλέψει σωστά χώρο για το χόμπι μου στην ανακαίνιση... Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα...
Περιμένω να μεγαλώσει ο μικρός για να φτιάξω στο δωμάτιό του γραφειάρα που φυσικά θα μοιράζεται με εμένα!

scientist

Retro Member
Reaction score
125
Η γυναίκα Δημήτρη είτε το έψαξε αρκετά, είτε πέτυχε καλό πωλητή και ψώνισε γιατί προσωπικά θεωρώ και εγώ της Logitech τις πλέον ισορροπημένες επιλογές για gaming. Το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο επειδή το έχω... χαϊδέψει είναι εξαιρετικό. Γρήγορο, μηχανικό και πρακτικά αθόρυβο. Εύχομαι να τα χαρείς.

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,768
Η γυναίκα Δημήτρη είτε το έψαξε αρκετά, είτε πέτυχε καλό πωλητή και ψώνισε γιατί προσωπικά θεωρώ και εγώ της Logitech τις πλέον ισορροπημένες επιλογές για gaming. Το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο επειδή το έχω... χαϊδέψει είναι εξαιρετικό. Γρήγορο, μηχανικό και πρακτικά αθόρυβο. Εύχομαι να τα χαρείς.
Ευχαριστώ Γιώργη! Είναι όπως ακριβώς τα λες, και ήταν το ζητούμενο!
Από το Πλαίσιο το πήρε... Απλά είπε στον πωλητή αυτό που θέλαμε: μαζεμένο μέγεθος, αθόρυβο, ανθεκτικό, gaming αλλά όχι πολύ "fancy" και να ανταποκρίνεται και σε δακτυλογραφηση... Ο πωλητής προφανώς εξαιρετικά διαβασμένος έφερε κατευθείαν αυτό! Μαζί με το g mouse βέβαια για να είναι και "ασορτί"...