Είδατε τελευταία καμιά ρετρό ταινία?

Ibra

Retro Starter
Reaction score
166
Εγώ είδα top gun για να προετοιμαζομαι σιγά σιγά για το δεύτερο. Οκ ξεχειλιζω αμερικανιλα. Το soundtrack βέβαια φοβερό.
Επίσης the warriors του 1979. Στέκεται πολύ καλά και σήμερα. Ηθοποιοί ένας και ένας. Νιώθω ότι όλες εκείνες οι ελληνικές ταινίες των 80ς με φασαρίες μηχανές γαρδεληδες και Μιχαλοπούλους είχαν αυτήν σαν βάση και όραμα. Επίσης και το beat it του Michael Jackson πάτησε πάνω της. Την συστήνω ανεπιφύλακτα

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Μοther's Day (1980) σημερα και για οποιον γουσταρει υπαρχει και remake που κυκλοφορησε το 2010 αν θυμαμαι καλα.

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,536
@metalcandyman
Για όλα αυτά που αναφέρεις με είχες ξεσηκώσει από παλιά! :) Τα έχω όλα όμορφα και τακτοποιημένα.
Χθες είδα αυτό:

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
@metalcandyman
Για όλα αυτά που αναφέρεις με είχες ξεσηκώσει από παλιά! :) Τα έχω όλα όμορφα και τακτοποιημένα.
Χθες είδα αυτό:
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ δρακουλα βλεπω τα μαθηματα μου απεδωσαν καρπους εισαι σε πολυ δρομο τεκνο μου.Βasket case 3 Λοιπον εξαιρετικη επιλογη με το κλασσικο cast και γενικα καλυτερο απο την δευτερη ταινια με περισσοτερη δραση ποιο πολυ Gore και πολυ γελιο καποιες στιγμες.Ετοιμασου δρακουλα να μεγαλωσεις την συλλογη σου γιατι εχω να αναφερω πολλα διαμαντια ακομα σαυτο το θεμα απο αυτα που κοιταω καθε μερα.

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,813
@metalcandyman Surprise...

Σήμερα είναι Σάββατο! :D

Κυριλέ κατάσταση γιατί Θα το δεις Σαββατόβραδο ότι ώρα γουστάρεις και αύριο που είναι Κυριακή χαλαρά βλέπεις και άλλη! ;)

ΥΓ. Το έργο το έχω δει στην τηλεόραση και είναι πολύ καλό!!

Last edited:

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
@metalcandyman Surprise...

Σήμερα είναι Σάββατο! :D

Κυριλέ κατάσταση γιατί Θα το δεις Σαββατόβραδο ότι ώρα γουστάρεις και αύριο που είναι Κυριακή χαλαρά βλέπεις και άλλη! ;)

ΥΓ. Το έργο το έχω δει στην τηλεόραση και είναι πολύ καλό!!
Eτσι ακριβως φιλαρακι σαββατο ηταν σημερα χαχαχαχαχαχαχαχα:p:p:p:p

Εχασα την μπαλα σημερα γιατι και δουλεια ειχα αλλα και γιατι χθες παρασκευη δεν ειδα θριλερακι το βραδυ οποτε με εμεινε η παρασκευη και την περασα για σημερα:rofl::rofl::rofl::rofl:

Τωρα για κυριλε κατασταση επειδη ειναι σαββατο δεν ισχυει για μενα φιλος γιατι με την δουλεια που κανω δεν εχω ελευθερη ουτε την κυριακη και θελει να ξυπνησω και 6:30 το πρωι γιαυτο αλωστε εμεινα σπιτι σημερα.Δε μαμιεται ομως εγω το θριλερακι μου το βλεπω και γουσταρω:emoji_metal::emoji_metal::emoji_metal::emoji_metal:

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
The Redeemer: Son of Satan! (1978) για σημερα απο τα πρωτα slasher γενικοτερα και εξαιρετικη ταινια must see για οποιον γουσταρει μυστηριο με παγιδευμενους καποιους σε ενα κτιριο που σκοτωνονται ο ενας μετα τον αλλον μετα απο προσκληση που ελαβαν για να παρεβρεθουν σε reunion.

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Τελικα την ειδα την παραπανω ταινια τωρα το απογευμα που ειχα ελευθερο χρονο και επελεξα για το βραδυ ενα διαμαντακι σχετικα σπανιο που δεν το ξερουν πολλοι.Η ταινιαρα αυτη λοιπον ειναι ''The Corpse Grinders (1971)'' και εχουμε να κανουμε με μια εταιρια που φτιαχνει τροφη για γατες και αφου η εταιρια παει για φουντο αποφασιζουν να βρουνε ευκολη λυση για το κρεας οποτε περνουν τα πτωματα απο το νεκροταφειο και τα κανουν γατοτροφη και ολα πανε τζαμι αλλα το προβλημα ειναι πως οι γατες που τρωνε αυτη την γατοτροφη γινονται δολοφονοι και κανουν επιθεση στα αφεντικα τους και σε αλλους.Επειδη σιγουρα θα εχετε ενθουσιαστη με τα οσα διαβαζετε για την ταινιαρα αυτη μαθετε πως υπαρχουν και δυο sequels τα The Corpse Grinders 2 και 3:rofl::p:rofl::p:rofl::p:rofl::p

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Συνεχιζοντας της ποιτικες ΑΑΑ παραγωγες το προγραμμα σημερα εχει το αριστουργημα ''A Night to Dismember (1983)''.Για τα μπαζα ερμηνειες,απαισια μουσικη,εφε της πλακας γελαει ο κοσμος και γενικα παραγωγη που μαλον οι υπευθηνοι της ταινιας εκαναν εναν κυκλο και τσονταραν οτι ειχαν στης τσεπες τους εκεινη την στιγμη για να δημιουργησουν αυτο το κοσμημα.A Night to Dismember λοιπον για οποιον θελει κατι πολυ ποιοτικο να περασει το βραδυ του παρεα με ενα καλο κρασι και με μορταδελα και κασερι οπως αυτα που τρωει η οικογενεια της ταινιαρας αυτης για μεσημεριανο:rofl::rofl::rofl::rofl:

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Παραμενοντας στον ποιοτικο κινηματογραφο το σινεμα metalcandyman σημερα θα προβαλει το αριστουργημα ''Night of The Bloody Apes (1969)''.Eφε της πλακας με τον μεταμορφωμενο σε γοριλανρωπο να φοραει μασκα λες και την αγορασε στα καρναβαλια και περα απο αυτο εχουμε μπολικο γυμνο,γυναικεια παλη,gore καταστασεις και υπαρχουν μεχρι και πλανα απο αληθινη εγχειρηση που ολοκληρωνουν αυτο το διαμαντι.Τι αλλο να πω δηλαδη για να καταλαβετε πως μιλαμε για ΑΑΑ παραγωγη:emoji_metal::emoji_metal::emoji_metal::emoji_metal:

antmagn

Retro Member
Reaction score
294
Παιδιά θυμάται κανείς πως λέγεται μια ταινία με την demi moore θρίλερ μυστηρίου όπου αυτή ζούσε κοντά σε ένα φάρο, νομίζω το έπαιζε συγγραφέας, όπου γινόντουσαν διάφορα μυστήρια πράγματα εκεί; Α και μια άλλη νεανική νομίζω το μπαράκι λεγόταν στα Ελληνικά....

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Παιδιά θυμάται κανείς πως λέγεται μια ταινία με την demi moore θρίλερ μυστηρίου όπου αυτή ζούσε κοντά σε ένα φάρο, νομίζω το έπαιζε συγγραφέας, όπου γινόντουσαν διάφορα μυστήρια πράγματα εκεί; Α και μια άλλη νεανική νομίζω το μπαράκι λεγόταν στα Ελληνικά....
Ηalf Light λεγεται η ταινια με την Demi Moore ειναι του 2006 και μαρεσε και μενα ωραια ταινια.

Για την αλλη δε με ερχεται κατι στο μυαλο δυστηχως.

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,813
Το Half Light!!!!! Ταινιάρα!!!!

antmagn

Retro Member
Reaction score
294
Τελικά το είδα εχθές το βράδυ το half light, βασικά το είχα ξαναδεί αλλά πάει καιρός από τότε. Ευχαριστώ!