[ΠΩΛΗΣΗ]T.G.S. νεο μεταλικο joystick

dinohatzi

Retro Starter
Reaction score
27
Εδώ και αρκετό καιρό έχω ξεκινήσει ένα project που κάποιοι από εσάς το έχουν δει και δοκιμάσει από κοντά άλλοι έχουν διαβάσει για αυτό και άλλοι δεν έχουν ιδέα.

Σας παρουσιάζω το νέο ελληνικό μεταλλικό joystick T.G.S. (The Greek Stick)

18028
18029
18030

Το T.G.S. θα μπει στην παράγωγη δειλά δειλά σε πακέτα των δέκα σε 4 διαφορετικές εκδόσεις :

1)Τ.G.S. με 1 κουμπί χωρίς autofire στα 60 ευρώ + Φ.Π.Α. χωρίς συσκευασία

2)T.G.S. με 2 κουμπιά χωρίς autofire στα 65 ευρώ + Φ.Π.Α. χωρίς συσκευασία

3) Τ.G.S. με 1 κουμπί και autofire στα 75 ευρώ + Φ.Π.Α. χωρίς συσκευασία

4) Τ.G.S. με 2 κουμπιά και autofire στα 80 ευρώ + Φ.Π.Α. χωρίς συσκευασία

Οι παραπάνω εκδόσεις θα διατεθούν σε 2 χρώματα κατ επιλογή :

1) Λευκό με κόκκινη ή μαύρη μπίλια και κόκκινα ή μαύρα κουμπιά

2) Μαύρο με κόκκινη μπίλια και κόκκινα κουμπιά

Μπορούν να δοθούν και σε ξύλινη συσκευασία με επιπλέον κόστος 10 ευρώ + Φ.Π.Α.

18031

Δέκα κομμάτια διαθέσιμα για παραγγελιά

To κάθε ένα joystick θα παράγεται για αυτόν που το παραγγέλνει και μόνο για αυτόν.

Δεν θα υπάρχει στοκ για αυτόν τον λόγο θα πρέπει να προπληρώνετε πριν την παράγωγη του.

Κανενα κομμάτι διαθέσιμο για παραγγελιά

Για παραγγελίες στείλτε email στο dinohatziATyahooDOTgr

Για τυχόν απορίες είμαι στην διάθεση σας

Η αγγελία έχει μπει και σε άλλα φόρουμ

Last edited:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,813
Παίδες για να μην γίνει μπερδεγουη για συνεννοηθείτε τηλεφωνικά γιατί μάλλον ο @dimfil με τα δυο "απ 'ολα" εννοεί δύο joystick των 80 ευρώ με τα κομπλέ κουμπιά και το autofire και όχι 2 από όλα τα παραπάνω joystick.

Επειδή καμία φορά μπορεί να γίνει μπέρδεμα και μου έβαλε και την ιδέα ο @dR_wH0 με το ποστ του... Για συνεννοηθείτε.

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,686
Ε, ναι ρε σεις! Δύο από το Νο4 εννοούσα + ξύλινη συσκευασία!
Είναι δυνατόν να νομίζατε ότι θέλω δύο από την κάθε έκδοση;

Τα έχουμε πει ήδη με τον Κωστή, δεν υπάρχει μπέρδεμα...

dinohatzi

Retro Starter
Reaction score
27
Ε, ναι ρε σεις! Δύο από το Νο4 εννοούσα + ξύλινη συσκευασία!

Τα έχουμε πει ήδη με τον Κωστή, δεν υπάρχει μπέρδεμα...
Αυτό ακριβώς.
Χρόνη άμα το πιάσεις στα χεριά σου θα καταλάβεις, μπορεί να σου πει εντυπώσεις ο Αρης

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,813
Εντάξει, καμια φορά σε τέτοιες φάσεις γίνετε και μαζική παραγγελία και για άλλους για αυτό το ανέφερα.

Θα αγόραζα και εγώ αλλά τα ρετρό computer που είχα τα έδωσα όλα λόγω του ότι δεν υπάρχει πια χρόνος για retro gaming.

Εύχομαι πάντως στον @dinohatzi να του την πέσουν έτσι ξαφνικά και να του γίνει καμία τέτοια μαζικη παραγγελία.!

Φαίνεται και από τις φωτογραφίες ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στα χειριστήρια επίσης εμφανισιακά μου θυμίζουν πολύ τα Aneroussis control! :)

Last edited:

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,353
Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωθούν και αυτοί που δεν είχαν ακούσει τίποτα;
Ποια είναι τα πλεονεκτήματα έναντι του ανταγωνισμού;

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,686
Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωθούν και αυτοί που δεν είχαν ακούσει τίποτα;
Ποια είναι τα πλεονεκτήματα έναντι του ανταγωνισμού;
Πως να το περιγράψω τώρα...

Το θυμάσαι το Tomahawk; Ε, είναι πιο ανθεκτικό και με καλύτερη απόκριση. Πριν απορήσεις, να σου πω ότι ναι, γίνεται!

Είναι μεταλλική κατασκευή, με στιβαρά υλικά και σε μεγάλο βαθμό χειροποίητο.

Από ανταγωνισμό, μόνο το Monster Joystick έχω. Καλό μεν, αλλά το TGS είναι ανώτερο...

dinohatzi

Retro Starter
Reaction score
27
Φίλε turrican θα υπάρξει παρουσίαση σε λίγο καιρό αναλυτικά αλλά για να μην περιμένετε θα γράψω δύο πραγματάκια που λογικά θα σας καλύψουν και αν οχι είμαι εδώ για να λύσω οποία απορία.
Καταρχήν δεν ξέρω τα μείον του ανταγωνισμού αλλά τα θέλω τα δικά μου, που ο κύκλος μου τα βελτίωσε αρκετά (και αν μια γνώμη του κάθε ένα έχει δυνατότητα πραγματοποίησης και θα είναι όντως πρακτική θα τα βελτιώσει ακόμα παραπάνω).
Λοιπόν έχουμε έναν μοχλό σιδερένιο (τα beta ήταν με μπρούτζινο για εύκολη κατεργασία) φτιαγμένο σε τόρνο από τον υποφαινόμενο ο οποίος με την βοήθεια μιας μπίλιας μιας μπρουτζινης πλακας και 2-3 ακομα εξαρτήματα μας κάνουν ένα full metal stick .
Μια μεταλική πλάκα με διακοπτάκια το ολοκληρώνει.
Για κουμπιά χρεισημοποιουντε μπουτόν τυπου οmoron με μικροδιακοπτη κομμένα στον τόρνο για να μην ξεπερνάνε τα 9 με 10 χιλιοστά.
Τα autofire είναι κύκλωμα με timer τύπου 555 όπως ολα.
Ολα αυτά φιλοξενούνται σε ένα αλουμινένιο κουτί της hammond ή της gainta ανάλογα με το πια βρίσκω διαθέσιμα το οποίο βάφετε ηλεκτροστατικα από έξω και με ηλεκτομονοτικο βερνίκι εσωτερικά για αποφυγή στατικού ηλεκτρισμού στις πόρτες από τα μηχανάκια μας μέσω καλωδίου.
Για τους λάτρεις των amstrad θα πρότεινα να αποφύγουν την έκδοση 3 και 4 γιατί η θέση του autofire χρησιμοποιεί το 7 πιν της πόρτας που στα μηχανάκια τους είναι το δεύτερο κουμπί.
Ξέχασα να πω ότι πατάει σε 4 μεγάλες διαφανες βεντούζες εμπορίου και το περίβλημα του βύσματος φτιάχνετε στο χέρι και είναι λίγο άσχημο :)
1559246089152-215552193.jpg

Αυτο, ότι απορία σας δημιουργηθεί εδώ ειμαι
Και για να μην παρεξηγηθούμε δεν πιστεύω ότι πρέπει να ξεπερνάει του Αννερουση ή το micro Technica ή το competition pro, είναι οτι μπορούσα να φτιάξω και είμαι ανοιχτός να το βελτιώσω αν χρειαστεί με την γνώμη της κοινότητας αρκεί να μπορώ.
Εύχομαι να σας κάλυψα καπως

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
834
Επειδή έβαλες πολύ μεράκι και προτείνεις μια πολύ ποιοτική κατασκευή έστω και αν κοστίσει 5€ παραπάνω φτιάξε το καλώδιο με αυτό.

dinohatzi

Retro Starter
Reaction score
27
Είχα πάρει κάτι τέτοια από Κίνα σαν αυτά και τα έφαγα γιατί είχαν 6 καλώδια αντί για οχτώ που θέλω παράγγειλα 5 να τα δω ευχαριστώ πολύ όταν παραλάβω σας ενημερώνω. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων καλημέρα

Last edited:

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,686
Ξέχασα να πω αντέχει το combat school το swos και ότι άλλο παίζεται με παθος
Πες την αλήθεια... Το Combat School το ανέφερες γιατί στα είχα πρήξει μ' αυτό!

dinohatzi

Retro Starter
Reaction score
27
Όχι δα με έχεις για τέτοιο άνθρωπο καθαρά για να σε τσιγκλησω το έκανα:p:p:p

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
834
Είχα πάρει κάτι τέτοια από Κίνα σαν αυτά και τα έφαγα γιατί ηχαν 6 καλώδια αντί για οχτώ που θέλω παράγγειλα 5 να τα δω ευχαριστώ πολύ όταν παραλάβω σας ενημερώνω. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων καλημέρα
Τα χρησιμοποίησα στα joystick που τύπωσα και έχουν και τα 9 καλώδια μέσα τουλάχιστον αυτά που μου ήρθαν.

scientist

Retro Member
Reaction score
125
Το ένα δικό μου.
Λεπτομέρειες τηλεφωνικά

dinohatzi

Retro Starter
Reaction score
27
Τα κουτιά μόλις παρελήφθησαν απο την ηλεκτροστατική και ετοιμάζονται για ηλεκτρομονωτική βαφή

GeorgeAmiga

Retro Starter
Reaction score
1
Αν μπορώ ακόμα... το τελευταίο δικό μου,

-2 κουμπια,
-μαυρο-κοκκινο,
-με auto-fire

Γιώργος