Παλαιά vs Νέα τεχνολογία!

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,417
Σωστά!!
Δε γνωρίζω καν αν παράγονται Ελλάδα ή Κίνα!
Από μια πρώτη ματιά, μου φάνηκαν πιο ελαφριά και γεμάτα σκλήθρες...

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,868
Μαζί με την θεαματική αύξηση του bandwidth, ήρθε και η θεαματική αύξηση των ενοχλητικών διαφημίσεων. Σκουπίδια παντού. Τώρα τελευταία το YT είναι για την πυρρά. Διαφήμιση (άσχετη) στην αρχή, διαφήμιση στην μέση, διαφήμιση και στο τέλος. Επίμονες διαφημίσεις, σε βομβαρδίζουν σε κάθε σου είσοδο. Φανερά περισσότερες σε όγκο που μπορεί να δεχτείς από εκείνον που δέχεσαι ως απλός θεατής στην TV.
Το αποκορύφωμα;
Σε ύφος Δον Κορλεόνε σου λέει: Θες να μην βλέπεις διαφήμιση; Πλήρωσε για premium. Premium συνδρομή για κάτι που ήταν free πριν από 1-2 χρόνια....Ρε δεν γ@μιέστε λέω εγώ. Άντε και στο διάολο από εδώ χάμω....

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,331
Μαζί με την θεαματική αύξηση του bandwidth, ήρθε και η θεαματική αύξηση των ενοχλητικών διαφημίσεων. Σκουπίδια παντού. Τώρα τελευταία το YT είναι για την πυρρά. Διαφήμιση (άσχετη) στην αρχή, διαφήμιση στην μέση, διαφήμιση και στο τέλος. Επίμονες διαφημίσεις, σε βομβαρδίζουν σε κάθε σου είσοδο. Φανερά περισσότερες σε όγκο που μπορεί να δεχτείς από εκείνον που δέχεσαι ως απλός θεατής στην TV.
Το αποκορύφωμα;
Σε ύφος Δον Κορλεόνε σου λέει: Θες να μην βλέπεις διαφήμιση; Πλήρωσε για premium. Premium συνδρομή για κάτι που ήταν free πριν από 1-2 χρόνια....Ρε δεν γ@μιέστε λέω εγώ. Άντε και στο διάολο από εδώ χάμω....
Φίλε, βάλε 2 add-ons στον browser σου και θα ξεχάσεις μια και καλή όλα αυτά: ublock origin και ghostery. Εγώ όποτε χρησιμοποιώ μηχάνημα που δεν τα έχει αυτά τα 2 επάνω μένω με το στόμα ανοιχτό από το πόση διαφήμιση παίζει ΠΑΝΤΟΥ και, κατά συνέπεια, από το γεγονός ότι οι adblockers δεν είναι πλέον... embedded στους browsers! o_O

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,868
Φίλε, βάλε 2 add-ons στον browser σου και θα ξεχάσεις μια και καλή όλα αυτά: ublock origin και ghostery. Εγώ όποτε χρησιμοποιώ μηχάνημα που δεν τα έχει αυτά τα 2 επάνω μένω με το στόμα ανοιχτό από το πόση διαφήμιση παίζει ΠΑΝΤΟΥ και, κατά συνέπεια, από το γεγονός ότι οι adblockers δεν είναι πλέον... embedded στους browsers! o_O
Βάζω ΤΩΡΑ! Ευχαριστώ man! Έχω και μια ηλικία βλέπεις και τα νεύρα μου δεν είναι και στην καλύτερη τους :lol:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,953
Το αποκορύφωμα;
Μάντεψε ποιος είναι:

Ολος ο τεχνολογικός κόσμος υποκλίνεται μπροστά της και κυριαρχεί παντού ..Από κινητά και ίντερνετ μέχρι ιστοσελίδες και διαφημίσεις..

Μας έκανε όλους (φυσικά for free) έναν διαφημιστικό αναγνωριστικό κωδικό που όπου μπούμε πληρώνονται (φυσικά for free) εκατομμύρια $$$ από τις διαφημιστικες εταιρείες (και όχι μόνο) για τις προσωπικές προτιμήσεις και τα δεδομένα μας.

Guess Wh-oo- ?

;)

Last edited:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,953

Last edited: