Περιοδικό CHIP σε μορφή PDF

Stavros Sk.

Retro Starter
Reaction score
3
Καλησπέρα παιδιά, μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω και να κατεβάσω τεύχη σε μορφή pdf (ή άλλη) του Ελληνικού περιοδικού CHIP;

Ευχαριστώ,
Σταύρος

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Σταύρο καλώς ήρθες.

Απο όσο γνωρίζω κανείς δεν έχει αναλάβει μέχρι στιγμής την ψηφιοποίηση του CHIP. Μάλιστα αν δεν κάνω λάθος είναι λίγο μεγαλύτερο απο Α4 που το καθιστά δύσκολο στο σκανάρισμα, αφού θα πρέπει να έχεις τουλάχιστον Α3 μέγεθος scanner.

Stavros Sk.

Retro Starter
Reaction score
3
Σταύρο καλώς ήρθες.

Απο όσο γνωρίζω κανείς δεν έχει αναλάβει μέχρι στιγμής την ψηφιοποίηση του CHIP. Μάλιστα αν δεν κάνω λάθος είναι λίγο μεγαλύτερο απο Α4 που το καθιστά δύσκολο στο σκανάρισμα, αφού θα πρέπει να έχεις τουλάχιστον Α3 μέγεθος scanner.
Ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα!

Έψαξα στο Google και δεν μου βρήκε τίποτα, γι' αυτό και θεώρησα καλύτερο να ρωτήσω εδώ.
Απ' ό,τι φαίνεται μάλλον θα ψάξω ν' αγοράσω τεύχη του CHIP σε έντυπη μορφή αφού δεν υπάρχουν σε ψηφιακή.

Πάντως βρήκα εδώ στο iamretro.gr τεύχη pdf του USER και είμαι πολύ ευχαριστημένος, η βιβλιοθήκη του iamretro.gr περιέχει κι άλλα ψηφιοποιημένα περιοδικά; (μου γράφει ότι είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας)

Ευχαριστώ,
Σταύρος

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Παλαιότερα είχαμε κάποιο πρόβλημα όσο αφορά τα downloads και τα είχαμε απενεργοποιήσει. Νομίζω πλέον είναι οκ, οπότε αν επισκεφτείς πάλι το "Our Library" θα διαπιστώσεις οτι έχει αρκετό υλικό. Υπάρχουν όλα τα Pixel, PC Master, User, το δικό μας περιοδικό και αρκετά ακόμα απο Ελληνικά στην κατηγορία Διάφορα. Με εξαίρεση ένα μέρος των USER που σκάναρα εγώ, όλα τα υπόλοιπα ψηφιοποιήθηκαν in-house απο ένα παλαιότερο μέλος μας τον Νίκο @nkary Καρυπίδη.

Έχε το νού σου στην βιβλιοθήκη μας γιατί σύντομα θα ανανεωθεί με "φρέσκο" υλικό!

Cheers,