Ρετροπρεζα και διαφορα αλλα ναρκωτικα

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,161
Ποιο ειναι το ρετρομηχανημα ,παιχνιδι στο οποιο ειστε εθισμενοι
Και το οποιo χρησιμοποιειτε τουλαχιστον καθε εβδομαδα
Ας ξεκινησω εγω, wonder boy in monster land

transalp2

Retro Starter
Reaction score
67
Να πω δυο ???

Zx Spectrum : Green Beret (πρεπει να επαιξα εκατονταδες η και χιλιαδες ωρες οταν ημουν μικρος, και ακομα δεν λεω οχι για λιγο "χρατσ-χρατσ")
Commodore 64 : Bruce Lee

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
735
Εντάξει, jet pack το έχω παντού. Και όταν έχω λίγο περισσότερο χρόνο SuperMetroid αλλά μόνο στο snes το ορίτζιναλ.

QuestForGlory

Retro Starter
Reaction score
60
Το κλασικό xbox.. Από το 2002 (?) που το πήρα, και το 2005 το δεύτερο για να έχω και ένα στο χωριό, πάντα θα το ανοίξω.. Είτε για το Coinops, είτε για άλλο εξομοιωτή είτε για xbox games από Crazy Taxi 3 μέχρι Pro και Dead or Alive και άπειρα άλλα δεν φτάνει μια ζωή για να την ευχαριστηθείς!! Και με άπειρα τετραπλά αν μαζευτεί retro team μία στο τόσο πια, πάντα μάχιμη , η καλύτερη για μένα κονσόλα ever.. :D :D

dimfil

Retro Addict
Reaction score
1,243
Προχθές το "τσάκιζα"!
Άκη! Άλλη μια αφορμή να βγάλεις τον TI99/4A από την ντουλάπα!:D
Ακούω πολλά για αυτόν τον TI99/4A και έχει αρχίσει να με τρώει η τσέπη μου...!!!

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
981
Pac-Man,Pac-Man,Pac-Man και παλι Pac-Man.Πραγματικα το πιο σκληρο ναρκωτικο για μενα με τα επομενο να ειναι το Wonder Boy In Monster Land και ταπα οι 65αρες λεμε αλλα και Ghosts n'Goblins,Karnov,Donkey kong και φυσικα και το πρωτο Wonder Boy.

antmagn

Retro Member
Reaction score
200
Bubble bobble αλλά και Rainbow Islands παντού! Coin ops, Amstrad, Amiga (χάλια ήταν η μεταφορά του bubble αλλά τέλεια του rainbow islands) και PC που είχε βγάλει τότε τη συλλογή στα 90's

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Bubble bobble αλλά και Rainbow Islands παντού! Coin ops, Amstrad, Amiga (χάλια ήταν η μεταφορά του bubble αλλά τέλεια του rainbow islands) και PC που είχε βγάλει τότε τη συλλογή στα 90's
Καλά το Rainbow Islands στην Amiga ήταν είναι και θα είναι το ΠΙΟ αγαπημένο μου platformer. Απλώς τέλεια μεταφορά..

chriskgnr

Retro Mentor
Reaction score
372
ZX Spectrum: Jet Pac.
Point n' click adventures Amiga-PC: Τα πάντα όλα.
Strategy Amiga-PC: XCOM- Enemy unknown, XCOM-Terror from the deep.
RPG Amiga-PC: Eye of the beholder series.
Arcade: Astro Blaster.

antmagn

Retro Member
Reaction score
200
Καλά το Rainbow Islands στην Amiga ήταν είναι και θα είναι το ΠΙΟ αγαπημένο μου platformer. Απλώς τέλεια μεταφορά..
Και το parasol stars ήταν πολύ ωραίο αλλά το βαριόμουνα γιατί ήταν πολύ εύκολο σε σύγκριση με τα προηγούμενα

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Και το parasol stars ήταν πολύ ωραίο αλλά το βαριόμουνα γιατί ήταν πολύ εύκολο σε σύγκριση με τα προηγούμενα
Ακριβώς! Ήταν πολύ εύκολο και είχε λίγο περίεργο side-ways scrolling που δεν μου άρεσε καθόλου!!!

Ibra

Retro Starter
Reaction score
115
Command & Conquer: Red Alert 2, δεν είναι πολύ ρετρό αλλά είναι το μόνο παιχνίδι που περιεργως ανά διετία με πιάνει να το τερματίσω ξανά και ξανά.