Σε ποιο παιχνιδι πιστευετε οτι ειστε ανικητος;

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
981
Λοιπον μαγκες σε ποιο παιχνιδι στα Arcades στης κονσολες,στο pc η οπου αλλου θελετε πιστευετε οτι το ξερετε τοσο τελεια σε τετοιο βαθμο ωστε να μην μπορει να σας συναγωνιστη κανενας;Για να διευκρινυσω καλητερα τι ενοω μιλαω για την παρεα σας για το μαγαζι με τα ηλεκτρονικα που πηγαινατε και μαζευοταν πολυς κοσμος και μπορει να ειχατε το μεγαλητερο highscore και εκανε ουρα ο κοσμος για να σας δει να παιζετε και γενικα τετοια πραγματα η ακομα και να θεωρειται πως στο εκαστοτε παιχνιδι πχ εισαστε τοσο καλοι που ακομα και πανελλαδικα η και παγκοσμιος ακομα μπορει να ησασταν ο καλητερος κλπ.Οτιδηποτε θεωρειται δηλαδη πως το ξερετε τοσο τελεια και καλα.

Καυχηθειτε ελευθερα δεν υπαρχει προβλημα:D:rofl::D:rofl:

chriskgnr

Retro Mentor
Reaction score
373
στο arcade "Phoenix" γινόταν ουρά από εκνευρισμένους gamers που περίμεναν να χάσω για να πάρουν σειρά να παίξουν, καθώς στο ουφάδικο υπήρχε μονο ένα Phoenix! Κάτι μύρια to ρεκόρ και 4.5 ώρες παιχνιδιού με έκαναν τον πιό μισητό Phoenix gamer σε εκείνο το ουφάδικο. Και στο Astro Blaster εχω να λέω για τα "παράσημα"! :lol::lol:

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
981
στο arcade "Phoenix" γινόταν ουρά από εκνευρισμένους gamers που περίμεναν να χάσω για να πάρουν σειρά να παίξουν, καθώς στο ουφάδικο υπήρχε μονο ένα Phoenix! Κάτι μύρια to ρεκόρ και 4.5 ώρες παιχνιδιού με έκαναν τον πιό μισητό Phoenix gamer σε εκείνο το ουφάδικο. Και στο Astro Blaster εχω να λέω για τα "παράσημα"! :lol::lol:
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

chriskgnr

Retro Mentor
Reaction score
373
εννοείται ότι το 200000 points cheat πήγαινε σύννεφο!!! :whistle::whistle::lol:

mike

Retro Member
Reaction score
154
arcade? χμ ξερω καλα τα cabal, punisher, raiden, SF2 και γενικα αρκετα άλλα. Μερικα arcade δεν τα ξερω σχεδον καθολου, οπως το toki και G&G.
Αλλα στο NBA JAM ειμαι και επισημα ο καλυτερος παικτης στην Ελλαδα, μιας και στον διαγωνισμο που εγινε πριν καποιους μηνες βγηκα πρωτος.
Οκ, ειναι και θεμα τυχης το συγκεκριμενο. Αντιθετα στα shooter που ειμαι καλός, ειναι μονο θεμα αντανακλαστικων. Στα ποδοσφαιρακια ειμαι χαλια, ποτε δεν μου αρεσαν.
Απο συγχρονα παιχνιδια, ειμουν στα top ranks παγκοσμιως στο HALO: REACH (xbox ONE/360), οπου οι προτασεις για recruit σε ομαδα ηταν σχεδον καθημερινες αλλα παιζω παντα μονος και παντα για χαβαλε.

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,344
Ποτέ δεν υπήρξα καλός παίκτης σε κάτι. Παρόλα αυτά τα καταφέρνω ψιλό καλά στο Exerion ;-)
Εδώ είναι το καλύτερο που έχω καταφέρει μέχρι σήμερα (αναφέρομαι πάντα σε original arcade pcb) :)

sly*m

Retro Enthusiast
Reaction score
672
Defender, Williams... 2.5-3 ώρες κάποτε, δεν θυμάμαι σκορ... Και ο ουφατζής με άφηνε και δεν τράβαγε την μπρίζα γιατί κανένας άλλος δεν το έπαιζε!!! :rofl: (το defender)

εννοείται ότι το 200000 points cheat πήγαινε σύννεφο!!!
Τρία ανοιχτά πουλιά στην σειρά να ανεβαίνουν! Όμως αν κατά λάθος το ξανάκανες, το σκορ κατέβαινε πάλι στα περίπου 214000!

Last edited:

Vincent

Retro Enthusiast
Reaction score
548
Arcade:
Marvel VS Capcom (όλα)
House of the dead
Evil Night/Hell Night
Sunset Riders
Toki
Snow Bross

Amiga:
Golden Axe
Alien Fish Finger
Lotus2
Stunt Car Racer
Bubble Bobble
Beasts
Hybris
Battle Squadron
Menace

CPC:
Ikari Warriors
Robocop
Shinobi
Double Dragon 1+2
Relentless

Spectrum:
Jetpac

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,344
@Vincent και @metalcandyman μιλούν με ζωντανές αποδείξεις! Τα longplay videoZ στο YT που έχετε ανεβάσει...αδιάψευστοι μάρτυρες. Θαυμάζω τα skills σας και απλά σας παρακολουθώ από την θέση του σιωπηλού θεατή :) (κάτι που συνήθιζα να κάνω παιδιόθεν και στις αίθουσες arcade)

Ibra

Retro Starter
Reaction score
115
Και ένα εξτραδακι δεν θα έλεγα ανίκητος αλλά τερματιζα(μην πω τερματίζω ακόμη) το Cadillacs and Dinosaurs με δύο κατοστάρικα δύο γκρεντιντ δήλ.