Τι παίζετε αυτό το καιρό ; (ΟΧΙ ΡΕΤΡΟ!)

mike

Retro Member
Ghost Recon : Wildlands , στο xbox ONE. Εξαιρετικη δουλεια σε ολους τους τομεις, πολλα side missions, open world, περιπου 200 οπλα που σεταρονται σε οποιαδηποτε λεπτομερεια, διαφορετικοι τροποι εξετελεσης των αποστολων, εναλλακτικα σεναρια, τεραστειο σε διαρκεια.

vasilas432

Retro Member
Wolfenstein 2: The New Colossus...Αναπάντεχα καλό!
Το έιχα ξεκινήσει-προχωρήσει στο Xbox One X αλλά το έχω αφήσει λίγο καιρό. Όχι οτι ήταν κακό, αντιθέτως μου αρέσει πολύ, απλά παίζοντας άλλα το ξέχασα

vasilas432

Retro Member
Συνεχίζω εντατικά το Octopath Traveler διότι είναι παιχνιδάρα. Βρίσκομαι στο χρυσό σημείο του παιχνιδιού

wrathchild_78

Retro Starter
PC Pillars of eternity 1+ 2. Οσοι δεν το ξερετε, απλα σας λεω οτι ειναι ο διαδοχος του Baldur's Gate.

vasilas432

Retro Member
Ακόμη Octopath Traveler. Έχω τελειώσει με 4 χαρακτήρες και τελειώνει και ο 5ος. Επίσης έχω σκοτώσει τα 4 δυνατά optional bosses

vasilas432

Retro Member
Forza Horizon 4. Παιχνιδάρα, ίσως το καλύτερο racing όλων των εποχών (εξαιρούνται όλα τα Mario Kart), όπως λένε πολλοί

vasilas432

Retro Member
Octopath Traveler συνεχίζεται κυρίως σε handheld mode. Τελειώνω τον 6ο χαρακτήρα απο τους 8.
Επίσης Forza Horizon 4 και Red Dead Redemption 2 το οποίο καλώς ή κακώς ξεκίνησα.

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Εγω πάλι παιδιά το έχω ρίξει στο Dungeons and Dragons Online. Παίζω με 2 φιλαράκια 2-3 φορές μέσα στην εβδομάδα, κυρίως βραδινές ώρες. Discord και έχει ο Θεός... :p

Always Somewhere

Retro Enthusiast

==> Hurrican

Αυτό παίζω και έχω πωρωθεί!!!

Το παιχνίδι βασικά είναι 50/50... δηλαδή λίγο ρετρό γιατί θυμίζει το turrican και λίγο ότι ζητάει το θέμα αυτό επειδή ένα είναι remake το οποίο έχει βγει το 2007 ! Οποτε πιστεύω ότι δεν είμαι και (τελείως) εκτος θέματος.. :D

Last edited:

vasilas432

Retro Member
Έχω περιορίσει το παιχνίδι μου στο Forza Horizon 4 και περιμένω το expansion στις 13.12. Το παιχνίδι είναι σκέτη απόλαυση και δεν βρίσκω ψεγάδι ώστε να με κάνει να το βαρεθώ.

Έχω αφήσει το Octopath Traveler πριν την τελική μάχη του παιχνιδιού γιατί μου έτρωγε τις ώρες στραγάλια και ήθελε πολλές ακόμα! Μπορεί να το ξαναπιάσω κάποια στιγμή και να το τελειώσω αν και η τελική μάχη μάλλον είναι μαζοχισμός

Last edited:

vasilas432

Retro Member
...και συνεχίζω και το νέο έτος με Forza Horizon 4 εφόσον το αναβάθμισα σε ultimate edition και παίζω το expansion Fortune Island το οποίο τα σπάει!

Always Somewhere

Retro Enthusiast
Τώρα που χώρισα (αχ.. :rolleyes: βαχ..) είπα να το ρίξω λίγο στο ρομαντισμό... :emoji_smile:

Για αυτό και παίζω ένα παιχνίδι που λέγεται Love Letter!

Το παιχνίδι είναι strategy και υπάρχει σε επιτραπέζιο (με κάρτες) από την εταιρεία επιτραπέζιων παιχνιδιών Κάισσα αλλα και σε έκδοση για PC/iPhone/Android.

Είναι πολύ ωραίο και έχω προς το παρόν την έκδοση για το κινητο. Είναι γρήγορο και ευχάριστο και το καλό είναι ότι μπορώ να παίξω οπουδήποτε! ;)

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το βίντεο αυτό.

Last edited:

Ibra

Retro Starter
Παίζω σε φάση ήμι-σύγχρονο ήμι-ρετρό football Manager 2011. Φοιτητικά χρόνια... Παλεύω να πάρω τσαμπιον λιγκ με την μεγάλη leeds