Τι παίζετε αυτό το καιρό ; (ΟΧΙ ΡΕΤΡΟ!)

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,860
Void Bastards :) Απιστευτο παιχνίδι στα χνάρια του System Shock 2 + Bioshock :)

Ibra

Retro Starter
Reaction score
164
Δεν τραβάει αυτός ο Μίλνερ...δεν θα κάνει καριέρα. Μου τον ζητάει και η Λίβερπουλ ντεμεκ. Τον βλέπω στα 30 να παίζει στον εδεσαικο

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
235
Έχω ξεκινήσει κάμποσο καιρό το Hollow Knight στο Switch. Μου αρέσει πολύ και το προχωράω αν και μου ρίχνουν πολύ ξύλο οι μάνες. Συγκεκριμένα τώρα τις τρώγω απο Mantis Lords. Δεν μπορώ να συγχρονιστώ όταν είναι 2 μαζί

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Το Bloodstained ritual of the night παιζω αυτο το διαστημα που το περιμενα σαν τρελος γιατι εχω μια τρελα με τα Castlevania με ολη την σειρα χωρις καμια εξαιρεση.Το παιχνιδι το αγορασα για το switch γιατι ποιο πολυ με αυτο ασχολουμαι αλλα και γιατι εχει το τεραστιο + της φορητοτητας που με βολευει πολυ και μπορω να το περνω στο μαγαζι.Το παιχνδι ομως πραγματικα δεν παλευοταν με τιποτα και μπορει να ακουγομαι υπερβολικος αλλα εχει ενα σωρο bugs και διαφορα θεματα που δεν σε αφηνουν να το ευχαριστηθεις και αυτο ειναι ανεπιτρεπτο για μενα την στιγμη που εχουμε δει στο switch απιστευτα βαρια παιχνιδια με τρομερα περισσοτερες απαιτησεις απο το hardware απ'οτι χρειαζεται το bloodstained.Πραγματικα απαραδεκτος ο igarashi και απλα περιμενω το patch που μας υποσχεθηκαν για να δω αν φτιαξει το παιχνιδι και η παλακα ειναι πως οι κατοχοι switch εδειξαν την μαγκια τους και συμφωνα με της πωλησεις στο switch μεχρι τωρα εχει πουλησει περισσοτερο απ'οτι εχει πουλησει στης αλλες δυο κονσολες μαζι.

Ετσι λοιπον αφου εκανα το χρεος μου και αγορασα το παιχνιδι και κατεληξα να μην μπορω να το παιξω κατεβασα απο ενα torrent την PC εκδοση και το παιζω στο PC μεχρι να το φτιαξουν στο switch Που δεν ξερω και αν ασχοληθω μαζι του γιατι σχεδον το εχω τερματισει στο pc.Aμα ψαχνουν για μακακες ας ψαξουν αλλου νησαφιο ποια με αυτες της βλακειες και τα αθλια Ports.

Γιαυτο λοιπον οποιος εχει switch και θελει να παρει το παιχνιδι μην το παρει και η να το αγορασει για καποια αλλη κονσολα η pc η να περιμενει να το φτιαξουν στο switch και μετα ας το αγορασει.

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
235
Ναι έδειχνε τα προβλήματα της Switch έκδοσης στο Digital Fountry. Γι αυτό δεν το πήρα. Πήρα όμως τη retail του Curse of the Moon στο Switch

Στο Hollow Knight πέρασα τα εμπόδια που αντιμετώπιζα και συνεχίζω δυναμικά

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,399
Τερμάτισα το Bloodstained Curse of the Moon.
Ωραίο παιχνιδάκι, θα ανέβει και το longplay.

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,303
Το Shadow Warrior 2...
Προσπαθώντας να στρεσάρω την κάρτα γραφικών ανεβάζω τα πάντα κοντά στα όρια.
Σέρνομαι λιγουλάκι, αλλά η μηχανή γραφικών είναι εντυπωσιακή (βέβαια εγώ έχω χάσει και επεισόδια...).

Ibra

Retro Starter
Reaction score
164
Τελείωσα το plague tale innocence. Πολύ τίμιο aa παιχνιδάκι

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
World Of Warships εδώ και καιρό... Για να νιώσουμε και λίγο ναυαρχαίοι με την παρέα μιας και δεν τα καταφέραμε στην πραγματικότητα...

Και επιτέλους, ΝΑΙ, σε λίγο θα έχει και υποβρύχια...!!! Παλιά μας τέχνη κόσκινο...

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727
Τι μου θύμησες τώρα με τα αληθοφανή γραφικά με τα υποβρύχια και τις φρεγάτες!

Βάση Υποβρυχίων είχα υπηρετήσει.. Πόσα βραδια είχα παρέα τον Πρωτεα εκεί έξω..

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
Τι μου θύμησες τώρα με τα αληθοφανή γραφικά με τα υποβρύχια και τις φρεγάτες!

Βάση Υποβρυχίων είχα υπηρετήσει.. Πόσα βραδια είχα παρέα τον Πρωτεα εκεί έξω..
Έλα ρε! Για πες χρονιές... Έφαγα 24 χρόνια από τη ζωή μου εκεί..

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727
Τις ωραίες εποχές των Ολυμπιακών Αγώνων 2004-2005 ( Σακίπης & Βάση Υποβρυχίων) :)

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
Τις ωραίες εποχές των Ολυμπιακών Αγώνων 2004-2005 ( Σακίπης & Βάση Υποβρυχίων) :)
Δυστυχώς αποκλείεται να συναντηθήκαμε... Εγώ εκείνο το διάστημα ήμουν στη Γερμανία για την παραλαβή των 214...

Ας βολευτούμε τώρα με ένα World Of Warships και είναι το ίδιο!

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727
Δυστυχώς αποκλείεται να συναντηθήκαμε... Εγώ εκείνο το διάστημα ήμουν στη Γερμανία για την παραλαβή των 214...

Ας βολευτούμε τώρα με ένα World Of Warships και είναι το ίδιο!
OK Θισεν, κατάλαβα! :)

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727

δεν βρήκα μεγαλύτερο :rofl:
Σε πληροφορώ ότι η βάση Υποβρυχίων είναι η πιο αυστηρή και πιο σοβαρή υπηρεσία στο ΠΝ γιατί όλοι οι μεγάλοι είναι εκεί πέρα. Οποτε καταλαβαίνεις ότι ο θητείας.. Την έχει πατήσει άγρια!! :)

Το ΚΕΣΑΚ εε.. νταξ.. τώρα.. Καλούτσικα ήταν. Μετά από εμάς έκλεισε και πήγε Παλασκα..

Last edited:

arislab

Retro Starter
Reaction score
90
Βαγγέλη στο Βύσμαρκ υπηρέτησες?:rofl::rofl:...ασε ρε Β.Υ. απο τις πιο τσατσο-μεταθεσεις και υπηρέτησα 2002-2003...άραγε τι άλλαξε σε 1 χρονο?:)

btw για το θέμα...λιωνω τα δάκτυλά μου στο Fallout 4 εδω και αρκετό καιρό

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727
Και μιας και μιλάμε για υποβρύχια, φρεγάτες και επικές μάχες με το World of Warships υπάρχει και στο Android ένα πολύ καλό τέτοιο παιχνίδι.

Αλήθεια παίζετε παιχνίδια στο κινητό;

Εμενα με έχει βολέψει πολύ το κινητό μου και το έχω μετατρέψει σε pocket παιχνιδομηχανη για γρήγορο gaming.

Παίζω αρκετά στο κινητό για αυτό και το έχω γεμίσει με διαφορα νέα games αλλα και με διάφορους emulators ρετρό μηχανημάτων και την έχω καταβρεί!

Last edited: